10 powodów dla których warto robić masaż

Masaż to jedna z najprzyjemniejszych naturalnych metod wspomagania zdrowia. Zgadzacie się ze mną? Są dwa powody dla których znalazłeś się na tej stronie:

  1. Interesujesz się masażem i szukasz więcej informacji na ten temat
  2. Coś cię boli, a nie masz zielonego pojęcia jak sobie pomóc

Ja podam wam dzisiaj 10 powodów dla których warto jest postawić na masaż zanim sięgniemy po farmaceutyki. Ci którzy interesują się masażem na pewno się ze mną zgodzą. Natomiast ci, którzy do tej pory nie byli co do masażu przekonani pewnie będą zaskoczeni i mam nadzieję, że zostaną na mojej stronie na dłużej.

10 powodów dla których warto robić masaż

masaz głaskanie

Masaż możemy robić sami albo udać się do specjalisty. Tak naprawdę nie jest to tak bardzo ważne. Jeśli tylko chcecie możecie się nauczyć masażu, bo technik jest naprawdę wiele. Najważniejsze natomiast jest żeby wykorzystywać masaż tak często jak się da. Dla poprawy kondycji, nastroju, figury, dla łagodzenia bólu. Sprawdźmy dlaczego warto się masować, czy wiedziałeś o tych wszystkich punktach? 🙂

1. Masaż to najtańszy i najbezpieczniejszy lek przeciwbólowy. 

Pomyśl tylko ile razy bolała cię głowa, noga czy plecy od razu sięgałeś po tabletkę przeciwbólową. Jeśli jest to sporadyczne, to nic złego się nie stanie, ale jeśli nagminnie faszerujesz się lekami.. co z twoją wątrobą, co z żołądkiem i nerkami? Na twoim miejscu zastanowiłabym się dwa razy czy nie lepiej poznać techniki masażu, akupresurę i łagodzić ból naturalnymi sposobami – masażem.

2. Masaż zwiększa odporność.

Regularny masaż poprawia ukrwienie. Badania wykazują, że osoby, które regularnie się masują (lub są masowanie) mają znacznie wyższy poziom białym krwinek, które odgrywają bardzo dużą rolę w ochronie organizmu przed infekcjami, wirusami, bakteriami, a nawet nowotworami.

3. Masaż NeckPainwpływa na elastyczność i jędrność skóry.

Tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, prawda? Elastyczność skóry w dużej mierze zależy od jej ukrwienia i nawilżenia. Poprzez masaż spełniamy te dwa warunki doskonale 🙂

4. Masaż jest doskonały na stres.

Masaż rozluźnia mięśnie, dotlenia, a dzięki temu jest doskonałym odstresowywaczem. Jeśli jesteśmy spięci, zestresowani nic nam tak nie ulży jak dobry masaż. Kiedyś zostały przeprowadzone badania na grupie pacjentów z Tajwanu, którzy czekali na operację. Te osoby, które miały przed operacją masaż miały niższe ciśnienie krwi i były bardziej zrelaksowane niż osoby, które się na taki masaż nie zdecydowały.

5. Masaż poprawia nastrój.

Jest wiele czynników, które wpływają na nasz nastrój. Pogoda, dzień tygodnia, nagromadzenie stresów z pracy… zamiast łapać za kieliszek albo tabliczkę czekolady zafunduj sobie masaż, poproś partnera albo zrób go sobie sam. Przytłumione światło, ulubiona muzyka, olejki eteryczne unoszące się w powietrzu… czy może być coś piękniejszego na koniec dnia?

6. Masaż zmniejsza bolesność mięśni.

To banalne. Co robisz jeśli bolą cie mięśnie, albo jeśli się uderzysz? Masujesz, prawda? No właśnie! Bo masaż zmniejsza ból, każdy rodzaj bólu. Nieważne czy się uderzyłeś, czy masz zakwasy – masuj się a przejdzie szybciej niż myślisz!

7. Pomaga na bezsenność.

20-minutowy masaż wykonywany przed snem pomaga rozluźnić się mięśniom i zrelaksować ciału. Po takim masażu naprawdę będzie ci łatwiej zasnąć. Wiem co mówię! Masuję swojego męża każdego dnia, bo niestety ma problemy ze spaniem 🙁

8. Masaż wyszczupla i pomaga pozbyć się cellulitu.

Już o tym pisałam, ale na pewno będę jeszcze nie raz o tym pisać. Są takie rodzaje masażu, które pomogą pozbyć się tkanki tłuszczowej i cellulitu. Najskuteczniejszy z takich masaży to masaż bańką chińską. Warto poznać tą technikę i regularnie ją stosować jeśli jesteśmy kobietą i nie chcemy mieć cellulitu.

9. Masaż zbliża.

masażMasaż zbliża nas do siebie. Poprzez masaż matka buduje zaufanie swojego dziecka, okazuje mu miłość i poznaje się lepiej z niemowlakiem. Masaż wykonywany przez kochanka jest doskonałym wstępem do miłosnych igraszek. Masaż to szczególna forma kontaktu, która jest przyjemna i dla masażysty i dla masowanego.

10. Masaż rozgrzewa przed treningiem.

Jeśli lubisz ćwiczyć, na pewno wiesz jak ważna jest rozgrzewka. Bez rozgrzewki nie radzę ćwiczyć, bo łatwo można sobie zrobić krzywdę. Zanim przystąpisz do ćwiczeń rozmasuj swoje dłonie, stopy, łydki. Zobaczysz, że będzie ci się lepiej i łatwiej ćwiczyło jeśli na początek obudzisz każdą komórkę swojego ciała poprzez delikatny masaż.

Dodaj komentarz