3 sposoby na bezsenność

Sposobów na bezsenność jest wiele. Można brać tabletki, można pić herbatki wyciszające, można regularnie przed snem wykonywać ćwiczenia. Niektórzy twierdzą, że gdy wypiją przed pójściem do łóżka ciepłe mleko z miodem to pozwala im zasnąć.

A jak jest u Ciebie?

Zdarza ci się czasami mieć problem z zaśnięciem?

 

 

Nie mogę zasnąć, bo nie jestem zmęczona…
Nie mogę zasnąć, bo mam okres…
Nie mogę zasnąć, bo jestem przed okresem… albo po…

Też tak masz?

Tak naprawdę to mało ważne, z jakiego powodu nie możesz zasnąć! Ważne jest, że chcesz spać, a tu choćbyś oczy zaszyła, nie udaje się! Poznaj trzy rewelacyjne sposoby na bezsenność, być może któryś z nich ci się przyda.

 

3 sposoby na bezsenność

 

sposoby na bezsenność

1. Sposób na bezsenność – Porządne przewietrzenie

Czasami nie można usnąć, bo za mało mamy świeżego powietrza. Jeśli nie wietrzymy pomieszczenia przed snem to błąd! Warto wietrzyć pokój bez względu na porę roku. Nie musimy zostawiać okna otwartego na kilka godzin. Wystarczy je szeroko otworzyć na kilka minut. Takie przewietrzenie pokoju sprawia, że mamy w powietrzu więcej tlenu. Po wieczornym wietrzeniu kładziemy się do łóżka i oddychamy głęboko wsłuchując się we własny oddech.

2. Sposób na bezsenność –  Kąpiel inna niż wszystkie

Sposób na bezsenność – kąpiele. Świetnie działają na nasze ciało i zmysły. Pamiętajmy jednak by nie kapać się we wrzątku, bo gorąca kąpiel sprzyja pękaniu naczynek i tworzeniu się cellulitu. Aby kąpiel spełniała swoją rolę powinna być niedługa – max 20 minut. Do kąpieli warto dodawać olejki eteryczne o działaniu uspokajającym, albo sól, która pozwoli nam się zrelaksować. Dobrym sposobem, który ostatnio cieszy się sporym powodzeniem szczególnie wśród kobiet jest kąpiel algowa.

 

Koncentrat z alg do masażu, kąpieli i okładów

sposoby na bezsenność

Ten koncentrat jest niesamowity! Można go dodawać do kąpieli albo można nim wysmarować całe ciało i wejść do wanny wypełnionej ciepłą wodą. Efekt chłodzący natychmiastowy! Ta kąpiel polecana jest szczególnie w lecie, gdy na dworze upał. Jednak nawet w zimie warto zrobić sobie czasami dla relaksu taką kąpiel.

Koncentrat ten zawiera Algi Laminaria Digitata – bogate w składniki mineralne i witaminy B, C, D i E oraz kwas alginowy. Posiadają zdolność wiązania toksyn w organizmie i szybką ich eliminację z ustroju. Wpływają korzystnie na pobudzenie krążenia. Działają zmiękczająco, tonizująco i nawilżająco. Pobudzają syntezę kolagenu oraz posiadają właściwości wygładzające i uelastyczniające.

Dzięki zabiegom z tym koncentratem możemy usunąć z organizmu toksyny, pozbyć się cellulitu, ujędrnić skórę. A wieczorem kąpiel algowa sprawi, że pozbędziemy się napięcia i będzie nam łatwiej zasnąć.

3. Sposób na bezsenność – Seks

A gdy już wszystkie możliwe sposoby na bezsenność zawiodą… 🙂

Warto postawić na starą tradycyjną i jakże przyjemną metodę – seks!
Nie ma to jak porządny seks przed snem!
Seks usuwa wszelkie napięcia, wycisza, zmęczy, a potem pozwala spokojnie zasnąć w ramionach partnera 🙂

A jakie wy są wasze sposoby na bezsenność? 🙂

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*