5 korzyści z masażu o jakich nie miałeś pojęcia!

Jeśli do tej pory wydawało ci się, że masaż to tylko sposób na relaks to nawet nie wiesz jak bardzo się myliłeś. Korzyści płynące z masażu są o wiele większe niż tylko złagodzenie bolączek dnia codziennego. Chcesz wiedzieć co jeszcze możesz zyskać poprzez regularny masaż? CZYTAJ DALEJ! 🙂

5 korzyści z masażu o jakich nie miałeś pojęcia!

 

oklepywanie

 

1. Masaż stymuluje układ limfatyczny. Dzięki masażowi pobudzamy do pracy każdą komórkę naszego ciała i układ limfatyczny.

układ limfatyczny

2. Masaż poprawia krążenie co bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie i stan skóry. Lepszy przepływ krwi ma duże znaczenie w terapiach odchudzających, w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, antycellulitowej.

3. Masaż rozluźnia mięśnie, a co to znaczy wie tylko ten, kto chodzi często spięty. Spięte mięśnie to częste problemy ze skurczami, zakwasy, problemy ze snem.

masaz głaskanie

4. Masaż usuwa cellulit – dzięki masażowi można się pozbyć pomarańczowej skórki. Masaż antycellulitowy to najskuteczniejszy zabieg, który możesz wykonać samodzielnie w domu. Warto też podkreślić, że masaż antycellulitowy to także masaż bańką chińską. Pisałam wam już kiedyś o masażu bańkami, dla przypomnienia zajrzyjcie TUTAJ.

5. Masaż ujędrnia skórę – tak, to prawda, jeśli twoja skóra jest wiotka, trzęsąca się niczym galareta, to nic jej tak nie ujędrni jak masaż, np. masaż bańką chińską. Gdy do tego dodamy jakiś dobry kosmetyk ujędrniający – sukces gwarantowany! 🙂

Dodaj komentarz