Czarne błoto z Morza Martwego na co pomaga?

Czarne Błoto z Morza Martwego to silnie zmineralizowany muł pochodzenia roślinnego (np. algi), odkładający się przy brzegach akwenu w warunkach intensywnego parowania wody.
Tworzy się głównie w okolicach ujęć rzecznych i na brzegach morskich.
Muł ten można znaleźć wzdłuż całego wybrzeża Morza Martwego w wolnych od zanieczyszczeń spokojnych zatokach.
Działanie mułu jest wyjątkowe jako „maski błotnej do ciała” w przypadkach zwalczania tkanki tłuszczowej, rozstępów i cellulitu.
Okłady na ciało ze szlamu pobudzają i stymulują krwiobieg, poprawiają w sposób widoczny sprężystość i gładkość skóry.

 

czarne błoto z morza martwego na łuszczycę

 

Tylu składników mineralnych ile zawierają woda i błoto z Morza Martwego nie znajdziecie w innych naturalnych zbiornikach wodnych i w innych naturalnych błotach.
Jest ich aż 40, a do najważniejszych należą sole, bromki, dwuwęglany, siarczany i inne związki pierwiastków takich jak: potas, żelazo, wapń, magnez, sód, węgiel, chlor, fluor, jod.
Wszystkie te związki znajdują się mieszance błotnej z wody, kaolinu i substancji organicznych. Całość wykazuje bardzo silne działanie terapeutyczne (lecznicze) i kosmetyczne.

Czarne błoto BingoSpa stosowane jest z powodzeniem jako maska błotna do włosów o silnym działaniu odżywczym na skórę głowy i cebulki włosowe.

Minerały zawarte w masce błotnej do włosów wzmacniają je, regulują łojotok, wspomagają walkę z łupieżem oraz przeciwdziałają wypadaniu włosów.
Preparat ten wyrównuje naturalny bilans w skórze oraz reguluje wilgotność skóry do oczekiwanego poziomu.
Dzięki mikroskopijnym ziarenkom piasku i wysokiej chłonności muł działa jako peeling, głęboko oczyszcza i ściąga pory skóry oraz reguluje łojotok.
Tłusta, z rozszerzonymi porami cera, mająca skłonność do zanieczyszczeń i wągrów, dzięki błotnej maseczce wygładzona jest i oczyszczona. Maseczka błotna do twarzy z powodzeniem wspomaga również leczenie trądziku młodzieńczego, najczęstszej choroby skóry, na którą choruje ok. 95% chłopców i ponad 80% dziewcząt w wieku dojrzewania.

Czarne błoto z Morza Martwego stosuje się z powodzeniem w leczeniu

trądziku młodzieńczego,
wyprysków skór (pojawiającymi się najczęściej w przypadku cery tłustej i mieszanej),
łojotoku skóry głowy (w tym w zapobieganiu łupieżowi i jego nawrotom), w przypadkach pękania skóry stóp (pięty),
pękania skóry rąk (dłonie),
w kuracjach antycellulitowych
jako środek wspomagający terapię odchudzającą

 

Lecznicze właściwości błota z Morza Martwego

Już sama zawartość kaolinu sprawia, że błoto idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry ze skłonnościami do łojotoku. Kaolin stabilizuje ją, ale błoto można wykorzystać też w innych celach.

Poleca się je osobom:
– borykającym się z artretyzmem, ponieważ ze względu na zawartość ogromnej ilości minerałów działa ono przeciwzapalnie i łagodząco,
– chorym na łuszczycę w celu ustabilizowania procesów replikacji naskórka, złagodzenia stanów zapalnych, odbudowania skóry oraz wszystkim chorym na łuszczycę stawową, z tych samych powodów, dla których błoto zalecane jest osobom z artretyzmem,
– błoto doskonale łagodzi przebieg egzem i alergii skórnych oraz wszystkich tych dolegliwości, którym towarzyszą wypryski i podrażnienia (wszystkie lub niemal wszystkie postaci trądziku).

 

Kosmetyczne właściwości błota z Morza Martwego

czarne błoto z morza martwego

Wymienione wyżej właściwości lecznicze (łagodzące, przeciwzapalne etc.) znajdują również zastosowanie w kosmetyce.

Błoto z Morza Martwego można wykorzystać do zabiegów takich jak:

– oczyszczanie skóry – możliwe jest dzięki zawartości kaolinu, który doskonale wiąże wszelkie zanieczyszczenia i ułatwia ich bezproblemowe usunięcie,

– rewitalizacja skóry – błoto zawiera minerały niezbędne naszej zewnętrznej powłoce, są to minerały doskonale wchłanialne. Dodatkowo zawiera ono minerały przyspieszające przemiany metaboliczne w skórze, dzięki nim skóra szybciej oczyszcza się i regeneruje,

– usuwanie cellulitu i rozstępów – możliwe jest dzięki właściwościom opisanym powyżej tj. oczyszczaniu skóry i tkanek podskórnych, przyspieszeniu krążenia i metabolizmu, dostarczeniu składników odżywczych wspomagających regenerację.

Czytaj także: Najlepsze i najskuteczniejsze sposoby na…

Dodaj komentarz