Indyjski masaż głowy

Indyjski masaż głowy oparty jest na starych technikach ajurwedyjskich. Masaż ten polega na pracy nad górną częścią pleców, ramion, szyi, skóry głowy i twarzy. Indyjski masaż pomaga zmniejszyć stres, zmęczenie i przemęczenie wzroku, zwiększa przejrzystość umysłu, relaksuje i odmładza.

indyjski masaż głowy

Indyjski masaż głowy


Indyjski masaż głowy
wykorzystuje klasyczne szwedzkie techniki masażu. Działa na obszarach ciała najbardziej dotkniętych przez stres. Zabieg co prawda polega na masowaniu głowy, ale efekty są odczuwalne w całym ciele.

Ciekawostką jest, że Indyjskie rodziny codziennie korzystają z masażu relaksacyjnego i leczniczego. Cenią siłę tego masażu, bo wiedzą jak wiele korzyści potrafi przynieść. Od najmłodszych lat dzieci uczą się jak masować głowę, aby każdy członek rodziny mógł zarówno masować pozostałych jak i być przez innych masowany. W Indiach ten masaż to swego rodzaju rodzinny rytuał przynoszący ulgę, a także wzmacniający więzi rodzinne, przez ponad tysiąc lat. Przez wieki lekarze medycyny alternatywnej badali korzyści płynące z masażu głowy, aby złagodzić napięcie i stres. Na Zachodzie tradycyjny masaż głowy stosowany w Indiach przekształcił się w indyjski masaż głowy.

 

Korzyści z indyjskiego masażu głowy:

 

Dla skóry– poprawia koloryt i jędrność skóry, odmładza

Dla włosów – wpływa na krążenie, co pomaga poprawić kondycję włosów i wspomaga prawidłowy wzrost włosów

Dla oczu – rozluźnia i łagodzi napięte mięśnie oka

Dla kręgosłupa – pomaga zwiększyć ruchomość stawów i elastyczność ramion, szyi i ramion. Poprawia postawę i zmniejsza napięcie w tkankach, czyniąc je bardziej elastycznymi, co minimalizuje ucisk na kości i stawy, redukując ich potrzebę przepracowania, aby zregenerować niedziałające prawidłowo mięśnie.

Dla układu mięśniokolagen do masażuwego – pomaga usuwać zakwasy, szczególnie kwas mlekowy, wspomaga mięśnie i redukuje ból. Rozciąga tkanki, zwiększa ich elastyczność i uwalnia napięcie w przepracowanych mięśniach. Redukuje stres, pomaga zapobiegać skurczom mięśni w plecach oraz barkach i ramionach; zmniejsza stany zapalne i bóle głowy.

Dla układu krążenia – poprawia krążenie, wpływając w ten sposób dostarczanie składników odżywczych i tlenu do komórek, obniża ciśnienie krwi

Dla układu limfatycznego – poprawia przepływ limfy, przyspieszając w ten sposób usuwanie nadmiaru płynów i pomagając zmniejszyć obrzęk

Dla układu nerwowego – zmniejsza skutki stresu, leczy bezsenność, zmniejsza lęki, spowalnia akcję serca, poprawia oddychanie komórkowe, uwalnia fizyczne i psychiczne napięcie, sprzyja uczuciu spokoju i dobrego samopoczucia; pomaga odblokować zatory w całym ciele, umożliwiając lepszą komunikację neuronową; uwalnia napięcia, zwiększa poziom energii, łagodzi psychiczne i fizyczne napięcie, poprawia koncentrację.

Źródło: http://www.holisticseimear.com

Dodaj komentarz