Jak samemu zrobić masaż antycelullitowy?

Na cellulit sposobów jest wiele – kosmetyki, zabiegi, ćwiczenia. Na cellulit najlepiej działać wielokierunkowo i atakować go od wewnątrz i od zewnątrz. To co możemy zrobić dla siebie i swojego ciała, to postarać się, by stało się jędrne. W przypadku usuwania cellulitu należałoby zacząć od diety, ale nie będziemy zagłębiać się w tą kwestię. Temat lepiej rozwiną strony o dietach, np. Diety i ich Sekrety.

Schowek-1

Jeśli chodzi o masaż antycellulitowy to jest może mało przyjemny, ale za to możemy go wykonać samodzielnie i jeśli będziemy to robić regularnie – pomoże tam się pozbyć cellulitu. Poznaj chwyty stosowane w masażu łącznotkankowym  i spraw, by zniknęły złogi tłuszczu gromadzącego się pod skórą.

Cellulit najczęściej pojawia się na udach, pośladku i brzuchu. Uda będziemy masować siedząc, pośladki – stojąc. bardzo ważne w masażu antycellulitowym jest przygotowanie skóry do masowania. Weźmy krótki prysznic podczas którego zastosujmy peeling (najskuteczniejszy będzie z fusów po kawie). Tak przygotowane ciało jest gotowe do masażu.

Na początek wysmarujmy ciało olejkiem do masażu. Najlepiej sprawdzi się olejek arganowy, migdałowy lub zwykła oliwka. Pamiętajmy, że natłuszczenie skóry jest ważne, ale nie można z tym przesadzić, bo będą nam się ślizgały palce, a to już nie będzie służyć masażowi.

Palce wskazujące i środkowe kładziemy na dolnej krawędzi pośladków. Uciskając, rozciągamy dłonie od wewnątrz na zewnątrz do bioder. Wracamy palcami do pozycji wyjściowej i powtarzamy ruchy trzy razy. Następnie w ten sam sposób masujemy pośladki. Po takim rozmasowaniu przechodzimy do innej metody masażu – szczypania. Zaczynamy od pośladków – chwytamy skórę koniuszkami palców obu dłoni, ściskamy i ciągniemy skórę w górę. Powoli przesuwamy się do kolejnego rejonu skóry uważając, by nie pominąć żadnego miejsca.

Gdy skończymy masować pośladki przechodzimy do masażu ud. Siadamy na podłodze, masowana noga powinna być oparta o podłogę, druga leżeć podwinięta. Chwytamy skórę kciukiem i pozostałymi palcami obu dłoni, rolujemy ją tak jakbyśmy chciały zwinąć naleśnika. Masujemy udo w poprzek nogi – od pachwiny do kolana. Gdy dotrzemy do kolana kładziemy dłoń na nodze i przesuwamy mocno dociskając z powrotem w kierunku pachwiny. Masaż powinien być wykonywany bardzo starannie. Najpierw rolujemy skórę, potem przesuwamy po niej dłońmi. Nie ma co ukrywać, że masaż antycellulitowy nie jest przyjemny. Możemy podczas niego odczuwać ból. Można go złagodzić głębokim, płynnym oddychaniem.

Bardzo dobrym sposobem na masaż, który ma nam się pomóc pozbyć cellulitu jest masaż szczotką lub specjalnym masażerem. Można szczotkować skórę na sucho, szczotką z grubego włosia. Można także kupić specjalna szczotkę do masażu, która wygląda tak:

szczotka_1

Jednym z fajniejszych rytuałów wpływających na redukcję cellulitu jest masaż bańką chińską. Jednak masaż bańką chińską jest dla wielu tak bolesny, że mało kto jest w stanie wykonać go samodzielnie w domu.

Jeśli chcemy uzyskać jak najszybsze efekty w jak najkrótszym czasie możemy się wspomagać kosmetykami. W sklepach internetowych (i właściwie tylko tam) jest pełno kosmetyków i zabiegów wspomagających odchudzanie i walkę z cellulitem.

Bardzo dobre opinie wśród klientek zbierają kosmetyki Bingo Spa. Szeroka gama produktów wyszczuplających, ujędrniających, antycellulitowych zdobywa serca odchudzających się kobiet. Kosmetyki są niedrogie, ale za to bardzo skuteczne. W kolejnych postach postaram się przybliżyć trochę temat kosmetyków wspomagających ujędrnianie skóry.

Dodaj komentarz