Masaż antycellulitowy bańką chińską

Masaż bańką chińską to jedna z najpopularniejszych metod na pozbycie się cellulitu. Jest bardzo skuteczny ale jednocześnie mało przyjemny. Można go wykonać samodzielnie w domu jednak mało kto się na to zdecyduje po pierwsze dlatego, że jest dosyć bolesny, a po drugie, trudno wykonać sobie samemu taki masaż. Jednak jeśli chciałabyś spróbować takiego masażu przeczytaj mój poradnik:

banka-chinskaDo masażu bańką chińską będziesz potrzebować przynajmniej dwie gumowe bańki. Takie bańki można kupić na allegro lub w większej aptece. Ich koszt to 20-30 zł za cały zestaw 3 baniek. Bańki są różnej wielkości i różnej mocy. Największa będzie masować z największą siłą, najmniejsza będzie najdelikatniejsza i od tej bańki radzę zacząć swoją przygodę z masażem chińskim.

Przed przystąpieniem do masażu weź prysznic. Zanim rozpoczniesz masowanie nałóż na skórę oliwkę i dobrze ją wmasuj, postaraj się rozgrzać trochę to miejsce, po którym będziesz prowadzić bańkę.  To bardzo ważna procedura, robiąc tak po pierwsze łatwiej ci będzie przesuwać po skórze bańką, po drugie to zmniejszy nieco ból, który będziesz odczuwać podczas masażu. Jeśli chcesz się szybciej pozbyć cellulitu oprócz oliwki możesz wmasować w skórę oliwkę z dodatkami np. z kofeiną, l-karnityną czy algami. To znacznie przyspieszy efekty masażu. Masaż rozpoczyna się od dopasowania bańki do dłoni i do masowanego miejsca. Spraw aby bańka przyssała się do skóry (w tym celu naciśnij ją na środku i przyłóż do wybranego miejsca na ciele) i rozpocznij przesuwanie jej po skórze. Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu z ud przyłóż bańkę nad kolanem i przesuwaj ją ku pachwinie z dołu w górę ruchem prostym. Na początku masażu na pewno będziesz odczuwać ból. Jeśli jesteś w stanie go przetrzymać, to brawo dla ciebie! Jeśli nie – lepiej poproś kogoś innego by dokończył masaż za ciebie.

Niekiedy bańka odessie się od skóry, wtedy trzeba ponownie ją zassać, to nic takiego nawet najlepszym masażystom się to zdarza. Po kilku minutach masażu poczujesz, że twoja skóra jest zaczerwieniona, rozgrzana, to znak, że masaż został prawidłowo wykonany. Jeśli na skórze pojawią się siniaki, to oznacza, że masaż został wykonany za mocno.

Czytaj także: Masaż bańką chińską – efekty

Masaż bańką chińską powinien trwać nie dłużej niż kilkanaście minut. Można go wykonywać codziennie lub co drugi dzień, są jednak pewne zalecenia, o których należy pamiętać:

 • Nie wykonujcie masażu bańką chińską jeśli nie macie o nim pojęcia, bo możecie sobie narobić więcej szkody niż pożytku
 • Zrezygnujcie z masażu w miejscach występowania narządów wewnętrznych
 • Do masażu używajcie tylko atestowanych baniek i oliwek ze specjalnym przeznaczeniem
 • Nie wykonujcie masażu osobom po 80 roku życia i dzieciom

Przeciwwskazania do wykonywania masażu bańką chińską:

 • ciąża
 • menstruacja
 • cera naczyniowa
 • nadciśnienie
 • żylaki
 • tętniaki i choroby serca
 • tendencje do powstawania siniaków i krwotoków
 • stwardnienie rozsiane
 • choroby nowotworowe
 • stany gorączkowe

Co nam daje masaż bańką chińską?

Po pierwsze masaż bańką chińską wykorzystywany jest w kosmetologi do poprawy jędrności, elastyczności skóry, do pozbycia się cellulitu. Dzięki takiemu masażowi można pozbyć się rozstępów, zredukować tłuszcz z brzucha, wymodelować sylwetkę, a nawet pozbyć się trądziku (oczywiście nie mówimy o twarzy!). Bańka chińska najbardziej znana jest od tej urodowej strony, ale masaż bańką chińską może być także masażem leczniczym. Bańka chińska zmniejsza napięcie mięśniowe, zmniejsza bóle kręgosłupa, minimalizuje problemy ze stawami, dolegliwości płucne, poprawia ukrwienie.

Na koniec jeszcze krótki filmik o tym jak prawidłowo wykonać masaż bańką chińską:

 

Dodaj komentarz