Masować można nie tylko stopy, plecy, nogi czy ramiona. Do masażu bardzo dobrze nadają się także dłonie. Masaż dłoni jest prosty, ale bardzo skuteczny.
Czytaj także: Masaż twarzy na ból zatok
Niegdyś dłonie masowano by pozbyć się brzydkiej, szorstkiej skóry. Dzisiaj masując dłonie możemy poprawić apetyt, obudzić w sobie energię seksualną, czy nawet pozbyć się migreny. W naszych dłoniach, podobnie jak na stopach znajdują się punkty, które odpowiednio uciskane pomogą pozbyć się dolegliwości bólowych.
Zalety masażu dłoni:
- prosty
- skuteczny
- każdy może go zrobić nawet jeśli nie ma dużej wiedzy nt. masażu
- poprawia elastyczność skóry
- poprawia krążenie krwi
- przeciwdziała zwyrodnieniom stawów
- rozgrzewa
- relaksuje
Masaż dłoni rozpoczynamy od ich dokładnego umycia i nałożenia na nie olejku do masażu.
Masaż dłoni rozpoczynamy od masażu palców w kierunku od paznokcia do nadgarstka. Następnie rozcieramy każdy palec z osobna, masujemy kolistymi ruchami delikatnie uciskając. Następnie tą samą techniką masujemy śródręcze i wnętrze dłoni.
Najlepsze efekty osiągniemy gdy będziemy masować się regularnie każdego dnia przez przynajmniej 15 minut. Przeznaczmy około 7 minut na każdą rękę.
A jeśli dokucza Ci migrena na dłoniach znajduje się magiczny punkt, który rytmicznie uciskany pomoże pozbyć się bólu głowy. Punkt ten znajduje się między kciukiem, a palcem wskazującym. Spójrz jak jest to pokazane na zdjęciu poniżej. Uciskaj wskazany punkt kilka razy, aż poczujesz poprawę.
Jeśli ból nie zniknie od razu, nie zrażaj się, daj sobie i swojemu organizmowi trochę czasu. Podstawą sukcesu jest cierpliwość i wytrwałość.
Czytaj także: Masaż dłoni na napady paniki
Masaż dłoni wykonany samodzielnie potrafi przynieść ukojenie w różnych dolegliwościach oraz poprawę samopoczucia. W niektórych przypadkach, dla lepszych efektów taka praktyka powinna zostać uzupełniona o profesjonalny zabieg wykonany w gabinecie masażu. Również uciskanie odpowiednich miejsc na stopach może wpłynąć pozytywnie na proces samoleczenia. Masaż relaksacyjny stóp z wykorzystaniem balsamów i maści rozgrzewających określany mianem refleksoterpii stosowano już ponad 5000 lat temu w Chinach. Tak długa tradycja może świadczyć tylko o jego dobroczynnych właściwościach.