Masaż dłoni na migrenę

Masować można nie tylko stopy, plecy, nogi czy ramiona. Do masażu bardzo dobrze nadają się także dłonie. Masaż dłoni jest prosty, ale bardzo skuteczny.

Niegdyś dłonie masowano by pozbyć się brzydkiej, szorstkiej skóry. Dzisiaj masując dłonie możemy poprawić apetyt, obudzić w sobie energię seksualną, czy nawet pozbyć się migreny. W naszych dłoniach, podobnie jak na stopach znajdują się punkty, które odpowiednio uciskane pomogą pozbyć się dolegliwości bólowych.

Zalety masażu dłoni:

  • prosty
  • skuteczny
  • każdy może go zrobić nawet jeśli nie ma dużej wiedzy nt. masażu
  • poprawia elastyczność skóry
  • poprawia krążenie krwi
  • przeciwdziała zwyrodnieniom stawów
  • rozgrzewa
  • relaksuje

Masaż dłoni rozpoczynamy od ich dokładnego umycia i nałożenia na nie olejku do masażu.

Masaż dłoni rozpoczynamy od masażu palców w kierunku od paznokcia do nadgarstka. Następnie rozcieramy każdy palec z osobna, masujemy kolistymi ruchami delikatnie uciskając. Następnie tą samą techniką masujemy śródręcze i wnętrze dłoni.

Najlepsze efekty osiągniemy gdy będziemy masować się regularnie każdego dnia przez przynajmniej 15 minut. Przeznaczmy około 7 minut na każdą rękę.

A jeśli dokucza Ci migrena na dłoniach znajduje się magiczny punkt, który rytmicznie uciskany pomoże pozbyć się bólu głowy. Punkt ten znajduje się między kciukiem, a palcem wskazującym.  Spójrz jak jest to pokazane na zdjęciu poniżej. Uciskaj wskazany punkt kilka razy, aż poczujesz poprawę.

o_profimedia-01110549501

Jeśli ból nie zniknie od razu, nie zrażaj się, daj sobie i swojemu organizmowi trochę czasu. Podstawą sukcesu jest cierpliwość i wytrwałość.

1 Komentarz

  • Masaż dłoni wykonany samodzielnie potrafi przynieść ukojenie w różnych dolegliwościach oraz poprawę samopoczucia. W niektórych przypadkach, dla lepszych efektów taka praktyka powinna zostać uzupełniona o profesjonalny zabieg wykonany w gabinecie masażu. Również uciskanie odpowiednich miejsc na stopach może wpłynąć pozytywnie na proces samoleczenia. Masaż relaksacyjny stóp z wykorzystaniem balsamów i maści rozgrzewających określany mianem refleksoterpii stosowano już ponad 5000 lat temu w Chinach. Tak długa tradycja może świadczyć tylko o jego dobroczynnych właściwościach.

Dodaj komentarz