Masaż dłoni na migrenę

Masować można nie tylko stopy, plecy, nogi czy ramiona. Do masażu bardzo dobrze nadają się także dłonie. Masaż dłoni jest prosty, ale bardzo skuteczny.

Czytaj także: Masaż twarzy na ból zatok

Niegdyś dłonie masowano by pozbyć się brzydkiej, szorstkiej skóry. Dzisiaj masując dłonie możemy poprawić apetyt, obudzić w sobie energię seksualną, czy nawet pozbyć się migreny. W naszych dłoniach, podobnie jak na stopach znajdują się punkty, które odpowiednio uciskane pomogą pozbyć się dolegliwości bólowych.

Zalety masażu dłoni:

  • prosty
  • skuteczny
  • każdy może go zrobić nawet jeśli nie ma dużej wiedzy nt. masażu
  • poprawia elastyczność skóry
  • poprawia krążenie krwi
  • przeciwdziała zwyrodnieniom stawów
  • rozgrzewa
  • relaksuje

Masaż dłoni rozpoczynamy od ich dokładnego umycia i nałożenia na nie olejku do masażu.

Masaż dłoni rozpoczynamy od masażu palców w kierunku od paznokcia do nadgarstka. Następnie rozcieramy każdy palec z osobna, masujemy kolistymi ruchami delikatnie uciskając. Następnie tą samą techniką masujemy śródręcze i wnętrze dłoni.

Najlepsze efekty osiągniemy gdy będziemy masować się regularnie każdego dnia przez przynajmniej 15 minut. Przeznaczmy około 7 minut na każdą rękę.

A jeśli dokucza Ci migrena na dłoniach znajduje się magiczny punkt, który rytmicznie uciskany pomoże pozbyć się bólu głowy. Punkt ten znajduje się między kciukiem, a palcem wskazującym.  Spójrz jak jest to pokazane na zdjęciu poniżej. Uciskaj wskazany punkt kilka razy, aż poczujesz poprawę.

o_profimedia-01110549501

Jeśli ból nie zniknie od razu, nie zrażaj się, daj sobie i swojemu organizmowi trochę czasu. Podstawą sukcesu jest cierpliwość i wytrwałość.

Czytaj także: Masaż dłoni na napady paniki

1 Komentarz

  • Masaż dłoni wykonany samodzielnie potrafi przynieść ukojenie w różnych dolegliwościach oraz poprawę samopoczucia. W niektórych przypadkach, dla lepszych efektów taka praktyka powinna zostać uzupełniona o profesjonalny zabieg wykonany w gabinecie masażu. Również uciskanie odpowiednich miejsc na stopach może wpłynąć pozytywnie na proces samoleczenia. Masaż relaksacyjny stóp z wykorzystaniem balsamów i maści rozgrzewających określany mianem refleksoterpii stosowano już ponad 5000 lat temu w Chinach. Tak długa tradycja może świadczyć tylko o jego dobroczynnych właściwościach.

Dodaj komentarz