Masaż głowy – 5 powodów dla których warto go robić

Dziś będzie o masażu głowy, a konkretnie skalpu. Dlaczego warto masować skórę głowy? W jaki sposób to robić? Jeśli jeszcze nie znasz odpowiedzi na te pytania, to zaraz poznasz.

Masaż skóry głowy, inaczej masaż skalpu możesz wykonać samodzielnie w domu. Nie potrzeba do tego jakichś szczególnych zdolności. Wystarczy dobry nawilżacz i chwila cierpliwości. Masaż głowy jest bardzo przyjemny. Spróbuj chociaż raz, a nie będziesz mogła się oprzeć!

 

Masaż głowy – jak go prawidłowo wykonać?

 

Masaż głowy robisz sobie kilka razy w tygodniu tylko nie zdajesz sobie zapewne z tego sprawy. Jak to możliwe? A co, nie myjesz włosów? 😉

Oczywiście, że myjesz! I podczas mycia masujesz głowę. Jakkolwiek byś to robiła, udolnie czy nieudolnie, to jednak robisz masaż głowy i włosów. I o to właśnie chodzi! Chodzi o pobudzanie, dotykanie, masowanie.

Jednak masaż podczas mycia włosów to jedno, a masaż codzienny, to drugie. Podczas codziennego masażu głowy ważne jest, by używać do tego wszystkich opuszków palców i ogarnąć całą głowę w kilka minut. Masaż w końcu ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem! Nieważne, że krótko – że 5 minut, ważne, że codziennie!

Jeśli twój masaż ma być po prostu masażem, sposobem na relaks możesz użyć masażera. Jeżeli jednak zależy ci na tym, by z tego masażu było coś więcej np. by włosy szybciej rosły, by przestały wypadać, by były gęstsze, użyj coś jeszcze do masażu, ja polecam kolagen graphite. Idealnie nadaje się do masażu, bo jest żelem, więc nie to co odżywka, że zaraz całe włosy mamy tłuste i dłonie klejące – to po pierwsze. A po drugie kolagen graphite to naturalny kosmetyk, który przeznaczony jest do odbudowy włosów i paznokci. Uzupełnia niedobory kolagenu w skórze. Kolagen tracimy już po 25 roku życia i dlatego się starzejemy, dlatego wypadają nam włosy itd… poczytajcie o tym ubytku kolagenu. Może za jakiś czas i ja też coś o tym napisze 😉

 

Masaż głowy – jakie niesie ze sobą korzyści?

 

masaż głowy

 

  1. Wzmacnia włosy. Poprzez masaż wzmacniamy cebulki włosów i poprawiamy ukrwienie skóry głowy. W ten sposób do cebulek włosa docierają składniki odżywcze, a włosy stają się silniejsze i zdrowsze, przestają wypadać.
  2. Masaż poprawia sprężystość włosów – to naukowo udowodnione. Włosy, które są regularnie masowane, czesane są silniejsze, nie strzępią się i nie puszą. Podczas masażu następuje naturalne oczyszczanie włosów.
  3. Skóra głowy wytwarza naturalny olej przez gruczoły łojowe. Masaż głowy pomaga rozprowadzić naturalny olej ze skóry głowy na całe włosy, w ten sposób włosy nie tracą połysku.
  4. Masaż głowy pomaga w walce ze stresem i jest świetnym sposobem na relaks.
  5. Masaż głowy pobudza włosy do wzrostu! To jest jak dla mnie najważniejsze z tego wszystkiego. Któż by nie chciał mieć pięknych, długich i gęstych włosów? 🙂

Można też na zagęszczenie włosów stosować szampony. Ja polecam TEN. Jest bezkonkurencyjny, bo naturalny – dla mnie to najważniejsze. Nie lubię się faszerować sztucznościami 😉

Dodaj komentarz