Masaż głowy przyspieszający wzrost włosów

Dziś będzie krótko o jednym z nietuzinkowych masaży -masażu głowy. Dlaczego krótko? Bo masaż ten nie jest na tyle skomplikowany by długo o nim pisać. A dlaczego jest nietuzinkowy? Bo nie jest tak popularny jak masaż pleców, stóp czy karku. Masaż głowy można wykonywać na wiele sposobów, jest wiele technik masażu głowy, które mają na celu głównie pozbycie się bólu, ale nie będę o nich dzisiaj mówić. Dziś skupimy się tylko i wyłącznie na masowaniu głowy, a właściwie owłosionej jej części tzw. skalpu.

5824425017_d208621488Wiele kobiet marzy o pięknej, gęstej fryzurze. Panie kupują drogie maseczki, szampony do włosów czy odżywki by wzmocnić włosy, nadać im jędrności, blasku jednak mało która skupi się na skórze na której rosną włosy. A przecież tak naprawdę skóra pod włosami to podłoże, które jest najważniejsze. Jeśli nie będziemy o nią dbać to żadne odżywki czy maski nam tego nie zastąpią, ale przejdźmy do konkretów.

Jak wykonać masaż głowy przyspieszający wzrost włosów?

Masaż taki wykonujemy przed każdym myciem głowy i włosów. Masujemy skórę okrężnymi ruchami zatapiając opuszki palców we włosy i robimy to zaczynając od czoła kierując się w stronę karku. Powoli, spokojnie, dokładnie. Masaż taki powinien trwać około 5 minut. Skórę głowy uciskajmy i masujmy tak jakbyśmy chciały dotrzeć do każdej cebulki włosa.

Co zyskamy dzięki takiemu masażowi?

Po pierwsze taki masaż to doskonały relaks, jest bardzo przyjemny dla skóry i naszych włosów. Po drugie w ten sposób pobudzamy właśnie cebulki do wzrostu. Po trzecie poprzez masaż głowy pozbywamy się z niej zanieczyszczeń, martwych włosów i martwego naskórka. Poza tym masaż głowy odżywia i dotlenia komórki pobudzając krążenie krwi i limfy.

Czy warto?

Oczywiście, że warto! Nie zapominaj masować skóry głowy przed każdym myciem głowy, daj sobie i swoim włosom 5 minut relaksu, a odpłacą ci bujną fryzurą!

A na koniec krótki filmik o tym jak prawidłowo wykonać masaż głowy pobudzający włosy do wzrostu. Na filmie bardzo fajnie pokazana jest technika masażu, autorka do masażu używa specjalnych kosmetyków. Tak też można, ale ja uważam, że już masaż sam w sobie ma ogromną moc, także wcale nie trzeba używać do tego kosmetyków, by był skuteczny.

Dodaj komentarz