Masaż na ból barków

Ból szyi i okolic zwykle zaczyna się gdy zbyt długo pozostawaliśmy w jednej pozycji. Ból barków często oznacza zapalenie ścięgna, które łączy mięsień z kością. Bardzo często ból barku jest tzw. „bólem przekazanym” – co oznacza, że powstał w innym miejscu naszego ciała. „Ból przekazany” może pochodzić z organów znajdujących się np. w brzuchu – żołądka, pęcherza żółciowego, płuc. Jeszcze inne przyczyny bólu barków to urazy, zapalenie stawów czy borelioza. Jednak bez względu na to skąd pochodzi ból pierwszą rzeczą jaka robimy to szukamy pomocy w uśmierzeniu dolegliwości. Bardzo często sięgamy po środki przeciwbólowe, jednak to rozwiązanie tylko na chwilę.

Czytaj także: Przepuklina kręgosłupa – Rehabilitacja bez operacji

Bóle wszelkiego rodzaju w tym bóle pleców, karku, barków najczęściej leczymy ciepłem. Przykładamy w obolałe miejsce termofor albo bierzemy gorącą kąpiel, by się rozgrzać i to jest bardzo dobry sposób. Poduszka elektryczna, gorące okłady – to domowe sposoby znane doskonale każdemu z nas. Dlaczego jednak tak rzadko sięgamy po metodę leczniczą, naturalną, mało inwazyjną jaką jest masaż?

To proste – nie bardzo wiemy jak go wykonać, albo nie mamy u boku nikogo kto mógłby nam taki masaż zrobić. To fakt, że w przypadku bólu barków potrzebujemy kogoś kto nam pomoże. O ile z kolanem czy kostką możemy poradzić sobie sami o tyle bólu okolic szyjnych i niżej nie ogarniemy własnymi rękami.

Jeśli mamy taką możliwość by poprosić kogoś, kto może nas wymasować korzystajmy!

Jak masować barki?

Zastosuj ucisk

Ucisk to bardzo prosty sposób i wcale nie trzeba być fizjoterapeutą, by móc złagodzić ból taką właśnie techniką masażu. Uciskaj obolałe miejsce przez minimum 3 minuty kciukiem lub opuszkiem palca. To wyraźnie zmniejszy ból.

Łagodny masaż

Jeśli nie masz nikogo, kto wymasuje twoje obolałe barki spróbuj wykonać masaż samodzielnie. Połóż palce lewej ręki z prawej strony szyi, tuż poniżej ucha i gładź mięśnie ruchem w dół w kierunku obojczyka. Wykonaj tę czynność trzykrotnie po czym zmień stronę. Aby zwiększyć efekt możesz do masażu użyć olejku geraniowego lub lawendowego. Olejki sprawią, że poczujesz się lepiej, a ich przyjemne zapachy wprowadzą cię w stan euforii.

Czytaj także: Zaburzenia krążenia – jak sobie z nimi radzić

Dodaj komentarz