Masaż najlepszym kosmetykiem dla skóry

Stres i pośpiech towarzyszą nam każdego dnia. Jesteśmy ciągle przemęczeni, żyjemy w czasach gdzie pieniądz rządzi człowiekiem. Boimy się zwolnić tempo, bo stracimy pracę, bo ktoś nam coś odbierze, bo wypadniemy z rytmu. Pomyśl sobie tyle razy w ciągu ostatniego miesiąca chociażby odpoczywałaś (-łeś)? Ile razy dałaś swojemu ciału czas na wytchnienie? Miewasz w ogóle w swoim życiu takie chwile, w których nic nie musisz? Pozwalasz sobie czasami robić NIC? Kiedy ostatnio skupiłaś się wyłącznie na swoim ciele i na tym, by dać mu to czego najbardziej mu brakuje, relaksu i odpoczynku?

Założę się, że większość z was powie, że no jak to przecież odpoczywam w wakacje! Jadę na działkę do kuzynki, albo jadę nad morze! Niektórzy pewnie wyjeżdżają za granicę, albo na jakieś wycieczki zorganizowane. No tak wyjście z domu niewątpliwie może nam poprawić nastrój, sprawić, że nasz mózg odpocznie. Ale co na to twoje ciało? Co na to twoja skóra?

Czy na działce u cioci Krysi twoja skóra odpoczywa? Czy na plaży nad morzem nie szkodzimy jej dodatkowo smyrając ostrym słońcem i wiatrem? A w ciepłych krajach to już w ogóle nie wspomnę! Przecież nie jesteśmy przygotowani na temperatury powyżej 30 stopni skoro przez większość roku króluje u nas deszcz i umiarkowane ciepło. Do czego zmierzam?

Masaż to najlepszy kosmetyk dla twojej skóry!

masaż

Zachęcam was moi drodzy do masażu. masujcie stopy po ciężkim dniu, masujcie dłonie przed zaśnięciem, masujcie kręgosłup przynajmniej dwa razy w tygodniu. Dbajcie o swoje ciało, o swoją skórę. Wielu z nas, szczególnie tutaj mowa o paniach, wydaje się, że jeśli weźmiemy prysznic i wsmarujemy w skórę najpierw żel do kąpieli, a potem balsam, to powinnyśmy się czuć pięknie. Jednak czy kupując takie kosmetyki zastanawiamy się nad tym co jest w środku opakowania? Czytacie składy tego co kupujecie w drogerii? Zapewne nie, bo wydaje nam się, że skoro coś kosztuje 30 czy 50 zł, to jest super. Otóż drogie panie, to jak wygląda wasza skóra, to jak się czujecie bardzo zależy od tego co na nią nakładacie. Zwykły śmiertelnik nawet nie ma pojęcia, że kosmetyki także mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Zainteresowanych tematem odsyłam do strony, na której tematy konserwantów i dodatków do kosmetyków są bardzo często omawiane –> blog Ekokosmetyk.

Dlatego nie łudźmy się, że samo wklepanie drogiego kremu sprawi, że zyskamy zdrowie i piękną skórę. Zdecydowanie lepiej zadziała na nią masaż zwykłą spożywczą oliwą z oliwek czy olejem kokosowym.

Zachęcam do lektury mojej strony. Może ostatnio posty nie pojawiają się zbyt często, ale myślę, że ich jakość rekompensuje częstotliwość. Ze strony MASAŻE i RYTUAŁY dowiecie się jak naturalnie zadbać o skórę, jak sobie ulżyć w różnego rodzaju bólach, jak sprawić przyjemność partnerowi przyjemnym masażem.

Dodaj komentarz