Masaż twarzy na ból zatok

Wiecie, że masować można każdą najmniejszą część ciała? Poczynając od koniuszków palców, na głowie kończąc. Pisałam wam już kiedyś o masażu głowy przyspieszającym wzrost włosów – pamiętacie? Pisałam też o masażu bardzo specyficznym – jodze twarzy. Dziś będzie też coś o czym być może jeszcze nigdy nie słyszeliście o masażu twarzy na ból zatok.

Zatkany nos, ucisk, nieprzyjemny ból głowy – to objawy zapalenia zatok. Niestety gdy was to dopadnie nie ma mowy by poradzić sobie bez leków i bez wizyty u lekarza też się nie obędzie. Możecie jednak się wspomóc masażem, by szybciej wrócić do zdrowia i złagodzić ból.

Oto moje propozycje masażu na ból zatok

masaz

Masaż mini

Ten masaż zwiększy krążenie krwi i pomoże złagodzić ból. Palcami wskazującymi należy uciskać mocno zewnętrzną krawędź nozdrzy na końcu nosa. Następnie masujemy kolistymi ruchami w górę i w dół, aż do nasady nosa, w połowie odcinka między brwiami.

Masaż uciskający kciukami

Kładziemy kciuki na nosie, po obu jego stronach, mniej więcej w połowie długości. Uciskamy jakieś 30 sekund i zwalniamy uścisk. Powtarzamy ten zabieg kilkakrotnie. Warto jest robić tak kilka razy w ciągu dnia.

Akupresura

Są jeszcze dwa miejsca na twarzy, które uciskane mogą złagodzić bóle zatok: pierwsze to małe wgłębienia u nasady nosa. Łatwo je znaleźć, wystarczy przyłożyć opuszki palców po obu stronach nosa, tak aby dotykać kącików oczu, tuż pod łukiem brwiowym. Drugie miejsce znajduje się pod kością policzkową (na każdym policzku). W obu przypadkach odnalezione na twarzy punkty warto uciskać około 30 sekund przynajmniej 3 razy w jednej sesji.

Na ból zatok bardzo dobrze sprawdzają się także olejki. Warto mieć kilka takich olejków w domu. Przydają się do masażu, aromaterapii, ale i przy bólu zatok się sprawdzą.

Ja polecam olejek rozmarynowy.

Jak tego używać?

Wystarczy napełnić miskę gorącą wodą, dodać kilka kropel olejku rozmarynowego i wdychać. Można jednocześnie robić masaż dla zwiększenia efektu przeciwbólowego 🙂

Dodaj komentarz