Mudry, czyli joga dłoni

Słyszeliście o mudrach? Wiecie co to są mudry? Jeśli nie to koniecznie przeczytajcie ten artykuł! Taka wiedza może wam się niespodziewanie przydać.

Mudry to (jak twierdzi dr Midred Carter) jedna z tych metod, które uruchamiają fontannę zdrowia, tryskającą w każdym organizmie. Twórcą mudr jest Keshav Dev. Mudry pomagają odzyskać równowagę i robią to w sposób nieinwazyjny. Są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy unikają środków farmakologicznych w leczeniu. Mudry to ułożenia palców (z których każdy symbolizuje inny żywioł)  w taki sposób, by się pozbyć różnych dolegliwości. Ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie, codziennie, by to miało jakikolwiek sens. Czas ćwiczeń zależy od ciebie, ale zalecane jest by nie były krótsze niż 45 minut. Można sobie podzielić sesję na odcinki 10-15 minutowe. Im dłużej wykonujesz ćwiczenia tym większe szanse na szybsze wyzdrowienie. I jeszcze jedno: bez wiary w to co robisz, nie uzdrowisz się!

Mudry nazywane są jogą dłoni. Dlaczego? Gdy zaczniesz ćwiczyć znajdziesz odpowiedź na to pytanie 🙂

W mudrach fajne jest to, że możesz ćwiczyć wszędzie! W pracy, w domu, na spacerze, w autobusie, w kolejce sklepowej.. Wystarczy tylko mieć wolne ręce i do dzieła!

Mudry ćwiczymy dwoma rękami. Jeśli ćwiczenie jest trudne, możesz sobie pomagać drugą ręką.

Dzisiaj chciałabym wam przedstawić 5 mudr, ale to nie są wszystkie mudry! Mudr jest tak dużo, że powstała cała książka ( i to zapewne nie jedna) na temat tych ćwiczeń. Jeśli wam się spodobają, zachęcam do kupienia tego podręcznika.

Mudry – joga dłoni

Mudra energii

mudra-energii

Antybólowa, odtruwająca i oczyszczająca organizm. Jest łatwa do zapamiętania i do wykonania. Powinno się ją wykonywać codziennie dla poprawy samopoczucia i usunięcia z organizmu złej energii oraz toksyn.

Mudra wiatru

mudra-wiatru

Pomaga w bólach reumatycznych i chorobie Parniksona. Mudra wiatru powinna być wspierana mudrą życia. Gdy poczujesz się lepiej możesz przestać wykonywać to ćwiczenie.

Mudra wiedzy

mudra-wiedzy

Doskonała na depresję, zaburzenia koncentracji, zaburzenia pamięci, bezsenność, wysokie ciśnienie. Pomaga wrócić do równowagi psychicznej, rozluźnia, podnosi skuteczność pozostałych mudr.

Mudra ziemi

mudra-ziemi

Energetyzująca, wzmacniająca psychicznie, rewitalizująca. Dobrze się sprawdza w przypadku anemii i  zaburzeń równowagi.

Mudra życia

mudra-zycia

Poprawia wzrok, leczy choroby oczu, dodaje pozytywnej energii. Jeśli często się denerwujesz albo masz w życiu dużo stresu, ta mudra na pewno ci pomoże.

I na koniec kilka praktycznych wskazówek:

! mudry wykonuj świadomie, w stanie wyciszenia wewnętrznego!

! przed rozpoczęciem ćwiczeń zrelaksuj dłonie, rozmasuj palce !

! w ciągu dnia warto powtarzać ćwiczenia 2-3 razy po kilkanaście minut !

! możesz w ciągu dnia wykonywać kilka mudr !

! bardzo ważna jest regularność ćwiczeń, w przeciwnym razie mudry nie będą działać !

! pamiętaj by palce stykały się ze sobą lekko, wykonywanie mudr ma być przyjemne, a nie bolesne !

Dodaj komentarz