Rytuał SPA – czyli jak zrobić masaż i kąpiel odchudzającą w domu

Każdy z nas czasami lubi sobie poleniuchować prawda? Nie znam takich co by się spierali, bo choćbyśmy byli pracusiami to raz na jakiś czas lubimy poleżeć w wannie pełnej piany.

Powiedzcie mi:

Jak często udaje wam się wyjechać do SPA albo sanatorium?

Jak często poddajecie się masażom relaksacyjnym?

Jak często doświadczacie przyjemnym rytuałom?

Jak bardzo brakuje wam odpoczynku?

Jeśli odpowiedź na te wszystkie pytania jest „często”, to znaczy że jesteście przepracowani i powinniście zatrzymać się na chwilę, rzucić to wszystko i wskoczyć do wanny albo zamówić sobie w gabinecie odnowy biologicznej jakiś masaż. Po choćby niedługim odpoczynku wasze ciała i głowy ładują się pozytywnie i jesteście potem w stanie pracować dłużej i wydajniej – to tylko taka mała sugestia dla pracoholików – nie martwcie się, przez godzinę czy dwie wasz świat się nie skończy, a praca nie zając i naprawdę może poczekać.

No dobrze, po tym pewnie przy długim wstępie i mamusiowym umoralnianiu przejdę do konkretów.

Chciałam wam dzisiaj powiedzieć jak w prosty sposób możecie sobie zrobić w domu zabiegi na miarę SPA. Zabieg – rytuał, który wam dziś zaproponuję będzie przy okazji odchudzający – co powinno szczególnie ucieszyć wszystkie panie 😉

Masaż i kąpiel odchudzająca algami

Na początek kilka słów o algach.

algae_algonquin

Algi – w tym wypadku Algi Laminaria Digitata są bogate w składniki mineralne i witaminy B, C, D i E oraz kwas alginowy. Posiadają zdolność wiązania toksyn w organizmie i szybką ich eliminację z ustroju. Wpływają korzystnie na pobudzenie krążenia. Działają zmiękczająco, tonizująco i nawilżająco. Pobudzają syntezę kolagenu oraz posiadają właściwości wygładzające i uelastyczniające.

Algi można znaleźć w kosmetykach przeznaczonych do masażu, żelach, balsamach.

Ujędrniające i odchudzające algi do masażu i kąpieli BingoSpa

656_01_3434

http://naturica.pl/algi-masaz-kapiel

Ujędrniające i odchudzające algi do masażu i kąpieli BingoSpa to preparat, który pozwoli wam z jednej strony zrobić masaż, a z drugiej kąpiel, której nie powstydziłoby się niejedno SPA.

MASAŻ ODCHUDZAJĄCY aby wykonać masaż odchudzający algami należy najpierw wziąć prysznic podczas którego zrobimy sobie peeling. Taki peeling nie tylko przygotuje nasze ciało do masażu, ale też sprawi, że pozbędziemy się martwego naskórka i preparat będzie mógł łatwiej wnikać w skórę i potęgować swoje działanie. Po szybkim prysznicu i peelingu nabieramy trochę preparatu w dłonie i masujemy ciało w miejscach, które chcemy ujędrnić. Masaż powinien być dość energiczny i trwać około 15 minut, tak by udało nam się jak najwięcej rozbić podskórnej tkanki tłuszczowej. Po masażu dobrze jest odpocząć kilka minut, poleżeć zrelaksować się.

KĄPIEL UJĘDRNIAJĄCA – aby zrobić ujędrniającą kąpiel należy napuścić do wanny dobrze ciepłej wody i tuż przed wejściem wysmarować ciało preparatem. Po wejściu do wanny będziemy odczuwać przyjemne chłodzenie. Osoby, które taki zabieg stosowały określają to uczucie jako masaż lodem. Taka kąpiel najlepiej wychodzi latem, gdy na dworze upał, ale możemy sobie na nią pozwolić w każda inną porę roku – wszystko zależy od nas samych i od tego kiedy chcemy się poddać takim domowym rytuałom.

Dodaj komentarz