Jak się pozbyć śmierdzących nóg?

Dziś będzie o tym jak się pozbyć śmierdzących nóg. Niestety lato już dawno za nami, już stóp nie będziemy wietrzyć, a wręcz przeciwnie, będziemy je chować w grube skarpety i ciepłe buty.

Wiecie, że zimą stopy i dłonie marzną najbardziej? Wiecie, że zmarznięte stopy to pierwszy krok w stronę choroby? Dlatego nie warto się męczyć i narażać się na wychłodzenie stóp, a co za tym idzie całego organizmu. Stopy powinniśmy trzymać zawsze w cieple. W myśl starego porzekadła:

„W cieple trzymaj nogi
Nie przegrzewaj głowy
Często chodź na spacer
Zawsze będziesz zdrowy!”

No tak, stopy chowamy w ciepłe skarpety, a potem wstyd zdjąć buty 😉

Na szczęście są sposoby na śmierdzące nogi!

Sposobów na śmierdzące nogi jest zapewne wiele. Można stosować domowe receptury, moczyć stopy w różnych dziwnych roztworach, można kupić tabletki na nadmierną potliwość… Chociaż akurat tego nie polecam. Jakoś tak zawsze mi się wydawało, że natura jest mądra. Po coś się człowiek poci. A skoro już się poci to nie ma sensu zatrzymywać tego pocenia „w sobie”, tylko dać mu ujście. Sęk w tym, by to całe pocenie się nie było połączone z zapachem wywracającym na wierzch oczy 😉

 

No własnie po co się człowiek poci i dlaczego to pocenie się tak śmierdzi!?

 

Mamy dwa rodzaje gruczołów potowych: ekrynowe i apokrynowe. Te pierwsze rozsiane są na całym ciele. Te drugie występują tylko pod pachami, w pachwinach i okolicach intymnych. Rozpoczynają swoja pracę dopiero w okresie dojrzewania. Ich funkcje nie są do końca poznane. Jedno jest pewne – nie biorą udziału w regulowaniu temperatury ciała.
Taką funkcje pełnią gruczoły potowe ekrynowe. Podczas upału, gorączki, wysiłku fizycznego dostają od układu nerwowego (a konkretnie od ośrodka termoregulacji w podwzgórzu), rozkaz do zwiększenia aktywności. Wówczas pot dosłownie zalewa nam ciało. Parując na skórze, działa jak chłodny prysznic. Obniża temperaturę zbyt rozgrzanego ciała.

[Źródło: http://mowimyjak.se.pl/]

No własnie pocimy się więc, by regulować temperaturę ciała, usuwać z organizmu toksyny, zbędne produkty przemiany materii i amoniak. (I już wiemy czym najbardziej śmierdzą nasze stopy!)

Także jak widzicie pot jest bardzo potrzebny, nie zatrzymujmy go, a nauczmy sobie z nim radzić.

 

Oto mój niezawodny sposób jak sobie radzić ze śmierdzącymi stopami.

 

Jak się pozbyć śmierdzących nóg?

 

1 ETAP

Myjemy stopy odświeżającym kolagenowym mydłem do stóp:

 

śmierdzące nogi

 

Mydełko zawiera kolagen, ekstrakt z alg i olejek miętowy.

Kolagen wygładza skórę stóp i wspomaga jej regenerację, pomaga utrzymać elastyczność skóry i łagodzi podrażnienia.

Ekstrakt z alg wykorzystując bogactwo zawartych substancji aktywnych zawierających aminokwasy, cukry i minerały, pomaga zachować właściwy poziom nawilżenia powierzchniowego skóry oraz chronią skórę przed działaniem wolnych rodników.

Olejek miętowy zapewnia równowagę mikrobiologiczną skóry stóp, zmniejsza skłonność stóp do pocenia.

Mydełko można zamówić w sklepie Naturica i kosztuje śmieszne pieniądze, coś około 9 złotych.

Po tym jak umyjemy stopy warto przejść do etapu drugiego czyli…

2 ETAP

Nakładamy balsam do stóp

śmierdzące nogi

 

Balsam został stworzony na bazie delikatnego i łagodnie działającego tlenku cynku. Balsam na spocone nogi charakteryzuje się on niezwykłą skutecznością. Działa antybakteryjnie, ochronnie i pielęgnacyjnie. Włączenie do składu olejku miętowego sprawia, że stopy mają świeży i przyjemny zapach. Mentol działa relaksująco i daje uczucie komfortu. Kompozycję zamyka wosk pszczeli. Jak widać całość tworzą najlepsze produkty, wysokiej jakości. Ich dzianie potwierdzone zostało wieloma badaniami, a połączenie ich w całość pozwoliło uzyskać niezwykle korzystny efekt. Balsam Bingo Spa zneutralizuje przykre zapachy, zmniejszy potliwość stóp i zadba o ich prawidłową pielęgnację.

Ten balsam z kolej kosztuje coś około 13 zł i wystarcza na bardzo długo. A można go zamówić TUTAJ.

To tyle z dzisiejszych rad na śmierdzące stopy. Bywajcie! 🙂

Dodaj komentarz