Zabiegi na stopy, które warto robić zimą

zabiegi na stopy

Zabiegi na stopy są bardzo przyjemne. Szczególnie jeśli to nam ktoś te stopy masuje. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić, bo nie każdy ma kogoś kto nam chętnie wymasuje stopy. Nie warto jednak z tego powodu rezygnować z tych przyjemnych zabiegów. Zamiast masażu można robić odprężające kąpiel, peelingi domowe, które nam te stopy pobudzą, zrelaksują. Dziś dwa najprzyjemniejsze zabiegi na stopy: kąpiel na spuchnięte stopy i peeling wygładzający pięty.

 

Zabiegi na stopy – domowa kąpiel na spuchnięte stopy

 

Zabiegi na stopy warto zaczynać od kąpieli. Kąpiel powinna trwać około 15-20 minut i być zabiegiem przyjemnym, relaksującym. Jeśli woda jest za zimna albo za gorąca nie będzie spełniała swojej roli. Pamiętaj o tym by zadbać o komfort swoich nóg!

1 łyżka kwiatów rumianku

1 szklanka wrzątku

1 łyżka soli morskiej lub kuchennej

2 litry ciepłej wody

Rumianek zalać wrzątkiem i zaparzać pod przykryciem około 20 minut. Po zaparzeniu odcedzamy i przelewamy do miski z ciepłą wodą. Dodajemy sól. W tak przygotowanym roztworze moczymy stopy przez 15 minut. Należy pamiętać, by po kąpieli dobrze osuszyć stopy i nasmarować je kremem nawilżającym.

 

Zabiegi na stopy – peeling relaksujący

 

Zabiegi na stopy to nie tylko kąpiele, a także peelingi. Peeling warto robić co drugi dzień, by nie wysuszyć zbytnio skóry, a jednocześnie usuwać regularnie martwy naskórek.

zabiegi na stopyOlej arganowy

Wymieszaj sól morską lub zwykłą z łyżeczką ulubionego olejku, może być olejek macadamia, arganowy, migdałowy. Masuj powstałą pastą całe stopy, a szczególnie pięty. Pierwsze efekty poczujesz już po pierwszym zabiegu. Najlepiej by przed peelingiem wykonać kąpiel stóp.

Autor

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*