Załóż spinacz na ucho pozbądź się bólu?

Chociaż niektórym może się to wydawać dziwne, ale każdy człowiek ma w uszach receptory, które odpowiednio pobudzane tudzież uciskane łagodzą różnego rodzaju bóle. Masaż uszu, akupresura ucha – tak nazywana jest tego typu terapia i chociaż może dla niektórych brzmieć to nieco kosmicznie to jest metoda, która naprawdę działa! Każda część ucha odpowiada za inny narząd, a dzięki masażom, uciskaniu czy nawet pocieraniu ucha usprawniamy działanie tego narządu.

 

Jak prawidłowo przeprowadzić masaż ucha spanaczem?

 

Jeśli nie masz doświadczenia w tego typu zabiegach nie martw się! Z pomocą przyjdą spinacze! Przyjrzyj się dokładnie zdjęciom i umieść spinacz w odpowiednim miejscu na uchu. Powtarzaj ta czynność codziennie, a zapomnisz co to ból.

Zaczynamy?

Co cie boli? 😉

akupresura ucha na ból

Górna część ucha jest bezpośrednio połączona z plecami i ramionami. Umieść spinacz dokładnie w tym miejscu jak widać na obrazku numer jeden. Spróbuj zakładać go w ten sposób kilka razy dziennie, aby zmniejszyć ból kręgosłupa i barku.

akupresura ucha na ból

Następnym punktem na uchu jest ten, który jest połączony z organami wewnętrznymi. Oczywiście, jeśli masz silne bóle, lepiej odwiedzić lekarza. Ale zdarzają się sytuacje, w których najszybszym ratunkiem będzie założenie spinacza na ucho. Nie krępuj się więc!

 

akupresura ucha na ból

Środkowa część ucha jest częścią najbardziej związaną z bólem i sztywnością stawów. Zatem jeśli masz problemy ze stawami czy to w rękach czy nogach zakładając spinasz na ucho w sposób pokazany na zdjęciu powyżej możesz sobie ulżyć. Chodzenie z tym spinaczem nie oznacza, że ból zniknie, ale na pewno po jakimś czasie stanie się łagodniejszy.

 

akupresura ucha na ból

Dolna część ucha jest połączona z zatokami i gardłem. Jeśli dopadło cię przeziębienie lub w infekcja założenie spinacza w to miejsce, które połączone jest z zatokami i gardłem pomoże ci szybciej pozbyć się dokuczliwych objawów, kataru bólu głowy.

 

akupresura ucha na ból

Tuż nad płatem ucha jest miejsce najczęściej związane z trawieniem. Założenie spinacza w tym miejscu pomaga usunąć problemy trawienne i drobne problemy żołądkowe. Ale jeśli jesteś osobą, która czuje często uczucie dyskomfortu trawiennego nie traktuj tej metody jako leczniczej. Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

 

akupresura ucha na ból

Najniższe miejsce na uchu to miejsce, które jest połączone z dwiema najważniejszymi częściami ciała: głową i sercem. To miejsce powinien chyba uciskać każdy i to codziennie. Masaż tego punktu na uchu sprawia, że poprawia się krążenie i praca serca.

Poznaj inne sposoby na ból

Podoba wam się taka terapia?

Źródło: https://www.littlethings.com

Dodaj komentarz