Zaparcia? Pomoże masaż receptorów na stopach

Zaparcia to bardzo częsty problem wielu z nas. Wstydliwy i uporczywy. Przez to, że nie chcemy się przyznać do problemów z wypróżnianiem wpędzamy się w coraz to gorsze tarapaty. Zaparcia powodują rozdrażnienie, bóle brzucha, problemy z przyjmowaniem pokarmów, hemoroidy. Chociaż zaparć nie można nazwać chorobą to bardzo często zaparcia sygnalizują nam, że dzieje się coś złego w organizmie. Nie powinniśmy lekceważyć zaparć, szczególnie jeśli nie są chwilowym problemem.

Do najczęstszych przyczyn zaparć należą:

  • zła dieta (uboga w błonnik)
  • pośpiech w jedzeniu
  • zbyt mała ilość płynów w diecie
  • brak ruchu
  • przyjmowanie na stałe leków

Jeśli wstydzimy się przyznać do zaparć lekarzowi, to poszukajmy pomocy chociażby w ziołach czy masażach. O tym jak leczyć zaparcia zioła możecie przeczytać na stronie Niezłe Ziółko. A o masażu na zaparcia zaraz się dowiecie.

Nie wiem czy wiecie, że na stopach znajdują się receptory, które poprzez odpowiednie pobudzenie pomogą wam się wypróżnić.

Masaż – receptory na stopach

Mój tata od zawsze miał problemy z zaparciami. I mimo tego, że stosował tysiące różnych metod problem nie chciał zniknąć, albo znikał tylko na chwilę. Pewnego razu przeczytał w jakiejś mądrej książce, że na zaparcia może pomóc masaż stóp. Od tamtego czasu problem z zaparciami zniknął, a on sam regularnie masuje stopy.

Jak wykonać masaż stóp na zaparcia?

zaparcia

Należy usiąść wygodnie, jedna noga zgięta w kolanie tak by był dobry dostęp do pięty. Następnie uciskamy piętę ruchem robaczkowym w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. Masaż receptorów na stopach powinien trwać kilka minut. Najpierw masujemy jedną stopę, a następnie drugą.

Zaletą takiego masażu jest to, że możemy go wykonać właściwie wszędzie. Wystarczy tylko mieć gdzie usiąść. Skuteczność tego masażu jest indywidualna. Na mnie działa właściwie od razu, inni musza poczekać kilka minut. Bardzo fajne w tym masażu jest również to, że można go wykonać właściwie na każdej stopie. Ja w ten sposób masuję nawet swoje kilku miesięczne dziecko 🙂

1 Komentarz

  • Wypróbuję ten sposób przy następnej „okazji”, zaparć pozbyłam się praktycznie dzięki saszetkom dicoopegu i diecie dobranej przez dietetyczkę ale takie sposoby warto zapamiętać.

Dodaj komentarz